درخواست شركت های مخابراتی اروپا

غول های فناوری در هزینه های شبکه سهیم شوند

غول های فناوری در هزینه های شبکه سهیم شوند

بست روید: دویچه تلکام، اورانج، تله فونیکا و 13 شرکت مخابراتی اروپایی دیگر، با اشاره به بحران انرژی و اهداف تغییرات اقلیمی اتحادیه اروپا، خواهان سهیم شدن غول های فناوری در هزینه های شبکه شدند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، این درخواست در حالی عنوان شد که کمیسیون اروپا مهیای دریافت نظرات دو طرف قبل از مطرح کردن قانون پیشنهادی می شود که شرکت های فناوری را وادار می کند در پرداخت هزینه های راه اندازی شبکه های نسل پنجم و کابل های فیبر نوری در اتحادیه اروپا، کمک کنند.

مدیران عامل این شرکت های مخابراتی در اطلاعیه ای اعلام نمودند این بخش که سالانه حدود ۵۰ میلیارد یورو (۴۸.۵ میلیارد دلار) در زیرساخت سرمایه گذاری می نماید، به تامین مالی بیشتر و فوری تری نیاز دارد. هزینه های برنامه ریزی و ساخت، بالا رفته است. به عنوان مثال، قیمت کابل های فیبر نوری در نیمه اول سال ۲۰۲۲ تقریباً دو برابر شد و افزایش قیمت های انرژی و هزینه های دیگر، به بخش مخابرات لطمه زده است.

اقدام بموقع ضرورت دارد. اروپا خیلی از فرصت هایی که با اینترنت مصرفی فراهم شده، را از دست داده است و الان باید فورا برای دوران متاورس قدرتمند شود. برای این منظور، ما بر این باوریم که بزرگترین تولیدکنندگان ترافیک باید مشارکت منصفانه در هزینه های قابل توجهی که حالا بر شبکه های اروپایی تحمیل می کنند، داشته باشند.

سایر شرکت های امضاکننده این بیانیه، شامل ودافون، بویگس تلکام، کی پی ان، بی تی گروپ، تی آی ام، تلیا کامپانی، فست وب و آلتیس پرتغال بودند.

اپراتورهای مخابراتی اروپا استدلال می کنند که شرکت های اینترنتی مانند گوگل، مِتا و نت فلیکس، عامل بیش از نیمی از ترافیک اینترنت هستند و باید قسمتی از هزینه های ارتقای زیرساخت را تقبل کنند.

غول های فناوری این درخواست ها را رد و اعلام نموده اند که قبل از این، در تجهیزات و فناوری برای انتشار کارآمدتر محتوا سرمایه گزاری نموده اند.

گوگل روز دوشنبه ضمن مخالفت با تلاش شرکت های مخابراتی اتحادیه اروپا، اعلام نمود این ایده ۱۰ ساله برای مصرف کنندگان بد است و شرکت های اینترنتی قبل از این، میلیونها دلار در زیرساخت اینترنت سرمایه گزاری نموده اند.

بر اساس گزارش رویترز، مت بریتین، رییس کسب وکار کارهای گوگل برای منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا، در این زمینه اظهار داشت: این ایده که مربوط به ۱۰ سال پیش است، ممکنست بی طرفی اینترنت یا دسترسی آزاد به اینترنت در اروپا را مختل کند. مطرح کردن چنین پیشنهادی، موضوع جدیدی نیست و ممکنست خیلی از اصول اینترنت آزاد را برهم بزند.

منبع:

1401/07/06
12:32:21
5.0 / 5
173
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید