تعطیلی VPN کسپرسکی در روسیه

تعطیلی VPN کسپرسکی در روسیه

بست روید: کاربران روسی به زودی دیگر قادر نخواهند بود به سرویس VPN که از طرف شرکت کسپرسکی عرضه شده بود، متصل شوند.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، شرکت کسپرسکی که در مسکو مستقر است، اعلام نمود فعالیت و فروش محصول VPN این شرکت متوقف خواهد شد و به کاربران اطمینان داد این فرایند، به شکل تدریجی به انجام می رسد تا حداقل تاثیر ممکن را داشته باشد. فعالیت نسخه رایگان VPN کسپرسکی از ۱۵ نوامبر به بعد متوقف خواهد شد و مشترکان پولی می توانند تا دسامبر سال ۲۰۲۲ همچنان مشترک این سرویس شده و تا آخر سال ۲۰۲۳ از آن بهره گیرند.

کسپرسکی اعلام نموده که این تصمیم شامل حال کاربران در روسیه می شود و برای کاربران خارج از روسیه، قابلیتهای موجود و سرورهای VPN تغییر نخواهند کرد.

شرکت کسپرسکی در تماس از طرف تِک رادار درباره ی علت این تصمیم، اعلام نمود در مقطع فعلی نمی تواند در این زمینه صحبت کند.

به قطع و یقین، کرملین مدتی است که با جدیت سرگرم مبارزه با فیلترشکن های روسی است. دیده بان مخابرات روسیه (روس کومنادزور) سال گذشته، فعالیت برخی از فراهم کنندگان VPN را ممنوع کرد که شامل برخی از بزرگترین نامها در این بازار نظیر اکسپرس VPN، نورد VPN و آی پی ونیش بودند.

بر اساس گزارش تِک رادار، بااینکه استفاده از چنین سرویس هایی بعد از جنگ اوکراین، در روسیه بالا رفته اما مقامات روسیه بر مسدود کردن نرم افزار VPN که از قانون روسیه تخطی کرده و دسترسی به محتوای مجرمانه را فراهم می آورد، تاکید کرده اند. همزمان، فراهم کنندگانی که به الزام اتصال به سیستم اطلاعات دولت فدرال که سانسور دولتی و کنترل کارهای کاربران را امکان پذیر می کند، عمل نکنند، ناچار خواهند بود این کشور را ترک کنند.
1401/08/23
11:59:30
5.0 / 5
173
تگهای خبر: سیستم , شركت , فروش , نرم افزار
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید