ممنوعیت استفاده از تیک تاک در مریلند آمریکا

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در مریلند آمریکا

به گزارش بست روید، فرماندار ایالت مریلند آمریکا با صدور یک دستور فوق العاده، استفاده از اپلیکیشن ویدئویی چینی تیک تاک در دستگاه ها و شبکه های دولت ایالتی را ممنوع کرد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، کریستی نوئم، فرماندار ایالت داکوتای جنوبی هم هفته گذشته فرمانی را امضا کرد که نصب یا استفاده از تیک تاک در دستگاههای متعلق به دولت را ممنوع کرد و هنری مک مستر، فرماندار کارولینای جنوبی روز دوشنبه از یک سازمان ایالتی خواست استفاده از تیک تاک در گوشیها و کامپیوتر های دولت ایالتی را ممنوع کند.

ممنوعیتی که از جانب لری هوگان، فرماندار مریلند اعلام شده است شامل محصولات و پلت فرم های چینی و روسی گوناگونی است چونکه به نقل از ایشان، این پلت فرم ها سطح غیرقابل قبولی از ریسک امنیت سایبری را برای این ایالت ایجاد می کنند. سازمان های شاخه اجرایی مریلند باید فورا این محصولات را از شبکه های ایالتی حذف کرده و مانع دسترسی به آنها شوند.

تیک تاک اعلام نموده است نگرانی هایی که سبب ممنوعیت های ایالتی در آمریکا شده، تا حد زیادی ناشی از اطلاعان نادرست بوده است. این شرکت روز سه شنبه اعلام نمود ما از اینکه خیلی از سازمان ها، دفاتر و دانشگاه های ایالت های آمریکا که از تیک تاک برای ایجاد گروه ها و ارتباط استفاده می کردند، دیگر به این پلت فرم دسترسی نخواهند داشت، مأیوس شدیم.

دستور فرماندار مریلند شامل هواوی تکنولوژیز، ZTE، ویچت، QQ و والت QQ، محصولات علی بابا و کسپرسکی روسیه می شود.

برندن کار، یکی از اعضای جمهوریخواه کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از اقدام هوگان تمجید کرد و اظهار داشت: این اقدام، از مریلند در مقابل تهدیدهای در ارتباط با عوامل خارجی شرور، حمایت خواهد نمود.

کریستوفر ری، مدیر اف بی آی آمریکا ماه گذشته اعلام نموده بود فعالیتهای آمریکایی تیک تاک، نگرانی های امنیت ملی بوجود آورده و این خطر وجود دارد که دولت چین از این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو برای تاثیرگذاری روی کاربران آمریکایی یا کنترل دستگاه آنها استفاده نماید.

کمیته امور سرمایه گذاری خارجی در آمریکا که خرید شرکتهای آمریکایی توسط خارجیها را با هدف بررسی ریسکهای امنیت ملی مرور می کند، به علت نگرانی از احتمال دسترسی دولت چین به اطلاعات شهروندان آمریکایی، در سال ۲۰۲۰ به بایت دنس دستور داد فعالیت های آمریکایی تیک تاک را بفروشد. این کمیته و تیک تاک ماه هاست سرگرم مذاکره بوده تا به توافق امنیت ملی برای پشتیبانی از اطلاعات بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر این اپلیکیشن دست یابند.

ونسا پاپاس، مدیر تیک تاک در سپتامبر به کنگره آمریکا اعلام نمود تیک تاک به توافق نهایی با دولت آمریکا برای حمایت بیشتر از اطلاعات کاربران آمریکایی و رسیدگی کامل به منافع امنیت ملی آمریکا، نزدیک شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا در سال ۲۰۲۰ کوشش کرد دسترسی کاربران به دانلود وی چت و تیک تاک را مسدود کرده و این اپلیکیشن ها را در آمریکا ممنوع کند اما در مبارزات دادگاهی، شکست خورد.

بر اساس گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ژوئن سال ۲۰۲۱ دستور داد مجموعه دستورات ترامپ برای ممنوعیت دانلود جدید این اپلیکیشن ها لغو شد و به وزارت بازرگانی دستور داد به بررسی نگرانی های امنیتی در ارتباط با این اپلیکیشن ها بپردازند.

منبع:

1401/09/17
23:20:34
5.0 / 5
328
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید