وزیر ارتباطات خبر داد

رفع فیلتر برخی خدمات محدود شده طی روزهای آینده

رفع فیلتر برخی خدمات محدود شده طی روزهای آینده

به گزارش بست روید، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تلاشمان این است محدودیت هایی که قابلیت برطرف شدن دارند، برداشته شود و ان شاالله طی دو روز آینده، خبرهای خوشی دراین زمینه خواهید شنید اما دو پلتفرم اینستاگرام و واتساپ فعلا شامل این اتفاق نمی شوند.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور امروز در حاشیه مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا درباره ی دلیل اختلال به وجود آمده در حوزه اینترنت طی چند روز اخیر اظهار داشت: روز چهارشنبه و پنج شنبه در مرکز تبادل ترافیک تهران مشکلی را طی یک الی دو ساعت داشتیم که با همت دوستان برطرف شد و الان هیچ مشکلی در مرکز تبادل ترافیک وجود ندارد.
او درباره ی رفع فیلتر برخی از پلتفرم های خارجی بصورت کامل اظهار داشت: من قبلاً اعلام نموده ام که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، متولی فیلترینگ است و حدود ۱۳عضو دارد که دولت یکی از اعضای آنست. تلاشمان این است محدودیت هایی که قابلیت برطرف شدن دارند، برداریم و ان شاالله طی دو روز آینده خبرهای خوشی دراین زمینه خواهید شنید.
وی افزود: البته دو پلتفرم اینستاگرام و واتساپ که با مصوبه نهادهای امنیتی مسدود شدند، فعلا مشمول این اتفاق نیستند و دراین زمینه نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند اما سرویس ها و خدماتی هستند که از نظر ما قابلیت بازبینی دارند و الان مسیری را دنبال می نماییم که این اتفاق رخ دهد. مشخصا کلاب هاوس طی روزهای آینده رفع فیلتر می شود.

بار آخری است که اینترنت به خاطر کنکور قطع شد
وی با عذرخواهی از هموطنان بابت مشکلاتی که در محدوده BTS های حوزه های امتحانی پیش آمده بود، اظهار داشت: ما به سازمان سنجش اعلام کردیم این دفعه آخری است که اینترنت به خاطر کنکور قطع می شود و حتما باید برای دور بعدی کنکور به فکر راهکاری جایگزین باشند و به هیچ وجه دیگر اینترنت را به خاطر کنکور قطع نمی نماییم.
زارع پور در ادامه سخنانش اظهار داشت: همانگونه که اعلام شد، بیش از ۹۱ درصد دستگاه های اجرائی به پنجره ملی خدمات هوشمند متصل شدند و امیدوار هستم تا دهه فجر بقیه دستگاهها هم خودرا برسانند. اتفاق بزرگی است که تمام دستگاه های اجرائی خدمات خودرا بوسیله پنجره ملی خدمات هوشمند ارائه می کنند و تا پایان امسال حدود ۵۰ درصد خدمات و امیدواریم در سال آینده شاهد ارائه صد در صدی خدمات همه دستگاه های اجرائی کشور بوسیله این پنجره باشیم.
او افزود: فاز اول این مساله را در دهه فجر افتتاح خواهیم کرد و امیدوار هستم اقدامی در راستای رفاه عمومی و کاهش مراجعات مردم به دستگاه های اجرائی باشد. همین طور پلیس هم به این دستگاه متصل شده و قسمتی از خدمات عمومی خود مانند گرفتن خلافی خودرو، کارت پایان خدمت و گواهی نامه را که خودم بررسی کردم، در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند آورده است. امسال قانون تکلیف کرده بود ۳۰ درصد خدمات تا شهریورماه و ۵۰ درصد تا آخر سال باید از این طریق ارائه شود، طبیعی است که قسمتی از خدمات در سال آینده ارائه خواهند شد و نخستین گام انجام شده است.
وی درباره ی تأثیر رونمایی از ناوگان موتورسیکلت برقی پست، در کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: امروز شروع حرکت مهم دراین زمینه بود و طبیعی است که شهردار محترم تهران اعلام نمودند حدود دو و نیم میلیون موتورسیکلت وجود دارد و در شرکت ملی پست تهران حدود ۱۲۰۰ موتورسیکلت موجود است اما با اتفاق بزرگی که امروز رخ داد، شاهد خدمات رسانی یک موتور سیکلت ایرانی تولید شرکت های دانش بنیان بودیم که آلودگی صوتی نداشته و از استانداردهای لازم برخوردارست و در شرکت ملی پست به عنوان نخستین ارگان دولتی به شکل گسترده از آن استفاده خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: پنجره واحد خدمات دولت هوشمند که دهه فجر با حضور حداکثری دستگاهها رونمایی می شود تا تردد مردم در ادارات را کم کند و امیدوار هستم تا پایان دولت سیزدهم شاهد ارائه تمام ۶۰۰۰ خدمت دولتی بوسیله پنجره هوشمند دولت باشیم. تا قبل از این پست هوشمند مورد تاکید بود اما حالا به پست هوشمند سبز نیاز داریم و باید در امتداد آن قدم برداریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ی تغییر تعرفه تلفن های ثابت هم اظهار داشت: نظر ما این است که نظر شورای رقابت نظر کارشناسی نیست و گروهی از دوستان سازمان تنظیم مقررات ارتباطات را مأمور کردیم تا پاسخ لازم را برای این مصوبه تهیه کنند و حتما به این مصوبه اعتراض خواهیم کرد و انحصاری وجود ندارد.
زارع پور درباره ی قطعی اینترنت در زمان کنکور هم اشاره کرد: همانگونه که در گذشته اعلام کردم، مخالف این اقدام بودیم؛ دوستان سازمان سنجش تقاضایشان بیش از این بود اما با مخالفتی که وزارت ارتباطات انجام داد، این میزان قطعی به حداقل ممکن رسید و تلاش شد فقط در زمینه برگزاری کنکور اینترنت قطع شوند اما همانگونه که می دانید سیگنال های بی سیم محدوده را پوشش می دهد و طبیعی است که فقط در همان نقطه نیست.
او تاکید کرد: هیچ تعرفه ای افزایش پیدا نکرده است؛ تعرفه تعریفی دارد و این است که حداقل های هزینه کارکرد را برای تلفن ثابت پرداخت کنند. تعهدی که از شرکت مخابرات ایران گرفتیم و جزو الحاقیه پروانه آن شده این است که بخش قابل توجهی از این درآمد را به سمت گسترش زیرساخت ها ببرد و شبکه انتقال در استانها را ارتقا دهد.

نقش وزارت ارتباطات در کاهش آلایندگی هوا
عیسی زارع پور همین طور در آیین رونمایی از موتور سیکلت های برقی موزعین شرکت ملی پست کشور که با حضور رئیس سازمان محیط زیست و شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: قبل از هر چیزی تشکر می کنم از همه عزیزانی که برای به ثمر رسیدن این پروژه تلاش کردند. اتفاقی که امروز رخ داد نزدیک به یک دهه برای آن زحمت کشیده شده و حاصل تلاش نخبگان کشور است تا این محصول داخلی را در کشور داشته باشیم و امروز به یک سرمایه برای کاهش آلایندگی کشور تبدیل شد. ان شاالله در همه حوزه هایی که کشور به آن نیاز دارد، شاهد واقفان باشیم و منابع خودرا به این سمت هدایت کنند و این اقدام الگویی برای شهرداران سایر کلان شهرها باشد.
وی درباره ی نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کاهش آلایندگی هوا اظهار داشت: حرکت به سمت هوشمندسازی و الکترونیکی کردن خدمات در امتداد کاهش آلایندگی در سفرها در این دولت شروع شده و هدفشان این است که با هوشمندسازی همه بخش های کشور آلایندگی را کاهش دهیم و این شدنی است.
1401/11/02
12:25:06
5.0 / 5
198
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید