اعطای ای نماد به مشاغل خانگی تسهیل شد

اعطای ای نماد به مشاغل خانگی تسهیل شد

به گزارش بست روید، با بیان رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت کار، دارندگان مجوز مشاغل خانگی نیازی به دریافت پروانه کسب مجازی ندارند و اعطای ˮ ای نمادˮ به مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدون احتیاج به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کسب وکارهای مجازی تسهیل و علمیاتی شد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، برای انجام فعالیت در فضای اینترنت نیازی به دریافت مجوز یا نمادی نیست ولی اگر کسب و کاری در فضای مجازی راه اندازی کنید و قصد جلب اعتماد مشتریان را داشته باشید به دریافت مجوزهای کسب و کار اینترنتی حتما نیاز پیدا خواهید کرد. امروزه با افزایش روز افزون کسب وکارهای اینترنتی، جلب اعتماد کاربران به یکی از عاملهای مهم و موثر برندسازی تبدیل گشته است. از طرف دیگر باتوجه به فضای بی حد و مرز اینترنت امکان برخی سوءاستفاده ها وجود دارد بنابراین با داشتن ای نماد میتوان اعتماد کاربران به فروشگاه اینترنتی را افزایش داد چون که ای نماد فروشگاه اینترنتی، شاخص مهمی در جهت تایید اعتبار یک کسب و کار اینترنتی خصوصا فروشگاه های آنلاین بشمار می رود.

ای نماد از جانب مرکز توسعه تجارت الکترونیک به کسب وکارها و فروشگاه های اینترنتی داده می شود و هم اکنون مرجع صدور پروانه کسب و کار در فضای مجازی اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی است اما در مورد مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت کار این فرآیند تسهیل شده است.

آنطور که رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته فرایند اعطای ای نماد، با تصویب ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی و ابلاغ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیل شده است.

به گفته وی اعطای ای نماد به مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بدون احتیاج به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کسب وکارهای مجازی عملیاتی شده است.

همتیان با تکیه بر سیاست های دولت مردمی سیزدهم در زمینه تسهیل صدور مجوزها و بهبود محیط کسب و کار گفته با پیگیری های دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت کار از مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرانجام در جلسه ۴۷ ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی تصویب و در تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶ توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ گردید که با هماهنگی های انجام شده اخیراً اجرایی شده است.

وی اشاره کرد: بدین سان متقاضیان مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سرتاسر کشور هنگام دریافت ای نماد در رسته های مرتبط، الزامی به دریافت پروانه کسب از اتحادیه کشوری صنف کسب وکارهای مجازی نداشته و صرفا با ثبت اطلاعات مجوز مشاغل خانگی و استعلام برخط از وزارت خانه مذکور، به صورت کاملاً سیستمی ظرف حداکثر چند ساعت، ای نماد به آنها اعطا خواهد شد.البته رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت کار اعلام نموده که فعالیت هایی که ماهیت مجازی داشته و معادلی در رسته کارهای مشاغل خانگی ندارند و یا طبق ضوابط اختصاصی ابلاغی دبیرخانه هیات عالی نظارت بر اصناف اجبار به دریافت پروانه کسب مجازی دارند، همچنان نیازمند دریافت پروانه کسب مجازی از اتحادیه کشوری صنف کسب وکارهای مجازی خواهند بود. این موارد شامل ۷ مورد است و اسامی هفت گروهی که در گروه بندی کالا/خدمت سامانه "ای نماد" نیازمند دریافت مجوز و پروانه کسب مجازی از اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی هستند: به این شرح است:

۱- حمل و نقل زمینی مسافر (درون شهری) هوشمند

۲- حمل و نقل زمینی بار (درون شهری) هوشمند

۳- بستر درج آگهی

۴- بازاریابی شبکه ای

۵- آموزش در محل

۶- حراج کالا (مزایده برخط)

۷- فروش طلا و جواهر

موضوع دریافت مجوز جدید از اتحادیه صنفی توسط مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالهای اخیر از موضوعات پرچالش بین بخشی بوده که بعضاً در جلسات مختلف مطرح و مورد اعتراض کسب وکارهای اینترنتی قرار داشت و از جهت اجبار به تعدد دریافت مجوز از چند دستگاه، مطلوب نبود.

به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، بر مبنای مصوبه جلسه ۴۷ ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی و ابلاغ آن توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشاغل خانگی دارای مجوز از وزارت کار جهت دریافت ای نماد در رسته های مربوط نیازی به دریافت مجدد پروانه کسب از اتحادیه کشوری صنف کسب وکارهای مجازی نخواهند داشت.
1402/03/01
03:22:31
5.0 / 5
261
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سیستم , صنعت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید