بررسی كیفیت اینترنت

زارع پور: زیرساخت های ارتباطی کشور رو به توسعه است

زارع پور: زیرساخت های ارتباطی کشور رو به توسعه است

به گزارش بست روید، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در دو سال قبل وزارت ارتباطات تلاش خویش را به کار گرفته تا زیرساخت های ارتباطی کشور در تمام لایه ها افزایش پیدا کند و شاخصهای کیفی بین المللی هم وضعیت رو به بهبود را نشان داده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع در رابطه با بررسی کیفیت اینترنت و شاخصهای در رابطه با آن با رویکرد چالش های بوجود آمده برای افراد و کسب وکارهای مجازی با تسلیت ایام ماه صفر و شهادت امام حسن (ع) اظهار داشت: امیدوارم سال جاری اربعین باشکوهی پیش رو داشته باشیم. یک خبر خوب در مورد اربعین برای زائرین حسینی دارم؛ با تلاشی که همکاران ما انجام دادند و با تعامل خوب وزیر ارتباطات عراق هم سیمکارت های عراقی و هم اینترنت عراقی و هم رومینگ اپراتورهای داخلی سال جاری ارزان تر و باکیفیت تر نسبت به سال قبل در اختیار زائرین قرار خواهد گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار نمود: از ابتکار ریاست مجلس شورای اسلامی برای برگزاری جلسات نظارتی روز سه شنبه تشکر می کنم که فرصتی را برای تعامل وزرا با نمایندگان فراهم نموده است. ما در دو سال قبل تلاش گسترده ای برای نوسازی زیرساخت های ارتباطی در لایه های مختلف انجام دادیم. در چهار لایه دسترسی، تجمیع شبکه های استانی و شهری، شبکه مادر مخابراتی و دروازه های ورودی اینترنت به کشور اقدامات زیادی انجام شده است. در لایه ورودی اینترنت کشور در دو سال قبل ما تلاش کردیم منابع ورودی را تنوع بخشیده و میزان اینترنت ورودی را بیشتر از دو برابر نیاز کشور تأمین نماییم.
زارع پور در ادامه تصریح کرد: حالا بیشتر از دو برابر منابع کشور ظرفیت داریم. در لایه هسته مادر از آغاز دولت تا به امروز ۵۰ درصد به ظرفیت شبکه مادر اینترنت کشور با اتکاء به تجهیزات ۱۰۰ درصد ایرانی افزوده است و تا آخر سال این ظرفیت دو برابر و تا پایان دولت به سه برابر خواهد رسید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار نمود: تعداد قطعی ها و تعداد لینک های اشباع کاهش پیدا کرده و این نشانگر روند توسعه در زیرساخت های اینترنت کشور است. برای ترافیک داخلی هم ما نقاط تبادل ترافیک داریم که این نقاط تبادل کننده ترافیک داخلی هستند. از آغاز دولت این نقاط توسعه پیدا کرده و بیشتر از سه برابر افزایش پیدا کرده است. در لایه تجمیع هم که در اختیار شرکت مخابرات است تلاش هایی صورت گرفته اما کافی نیست. تعداد لینک های اشباع شده در شبکه داخل شهرها و استان ها افزایشی بوده است. در قسمتهایی از استان ها مشکل جدی وجود دارد که در تلاش هستیم تا آخر سال مرتفع شود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در لایه دسترسی که به فاصله بین گوشی با نخستین بی تی اس باز می گردد کارهای بزرگی در دو سال قبل شروع شده است. ان شاءالله یک حرکت جهشی برای توسعه نسل پنجم اینترنت تلفن همراه در کشور اتفاق خواهد افتاد.
وی افزود: در حوزه ارتباطات ثابت مهم ترین پروژه ای که دنبال می نماییم پروژه ملی فیبر نوری است که قریب به ۱۰ سال پیش باید آغاز می شد اما ما برپایه برنامه ریزی در تلاش هستیم تا ظرف سه سال این امکان را فراهم نماییم.
زارع پور افزود: در بحث شاخصهای کیفی شبکه هم سامانه های مدیریتی ما در داخل و هم مراجع بین المللی رویه رو به بهبود را نشان می دهند. شاخصهای کیفی شبکه طی سه سال قبل رو به بهبود بوده و از نظر سرعت رو به افزایش بوده و از نظر میزان تاخیر و نوسان تاخیر که مردم را آزرده می کند کاهشی بوده است.
ادامه دارد...


1402/05/31
10:37:24
5.0 / 5
246
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید