گوگل اطلاعات شخصی كاربران اندرویدی را رمزنگاری می كند

گوگل اطلاعات شخصی كاربران اندرویدی را رمزنگاری می كند

بست روید: گوگل اعلام نموده است كه تمامی اطلاعات و داده های خصوصی كاربران كه به صورت خودكار و اتوماتیك بر روی خدمات ابری اندرویدی ذخیره می شوند، رمزنگاری خواهند شد.


به گزارش بست روید به نقل از وب سایت هكرنیوز، این روزها كه مساله حفاظت از اطلاعات شخصی، حریم خصوصی و امنیت اطلاعات بیشتر از پیش اهمیت پیدا كرده است، شركت های بزرگ فعال در حوزه تكنولوژی هم تمركز خاص و ویژه ای را بر روی این امر معطوف كرده اند تا رضایت و آسودگی خاطر كاربران شان را جلب كرده و به ارتقای امنیت سایبری خود و سیستم های توسعه داده شده خود كمك كنند.

حالا اخیرا گوگل به عنوان شركت توسعه دهنده سیستم عامل اندروید به كاربرانش این نوید را داده تا خیالشان بابت امنیت اطلاعات ذخیره شده خود بر روی خدمات ابری سیستم عامل اندروید آسوده باشد چراكه از این پس تمامی داده های ذخیره شده بر روی سرورهای ابری (cloud servers) مورد استفاده سیستم عامل اندروید رمزنگاری خواهد شد.

گوگل در ادامه این بیانیه اعلام نموده است كه با آغاز روند ایمن سازی و رمزنگاری اطلاعات ذخیره شده كاربران، اجازه هیچ گونه دسترسی به افرادی غیر از كاربر و صاحب گوشی مربوطه داده نخواهد شد و حتی خود شركت گوگل هم به هیچ كدام از این اطلاعات دسترسی پیدا نخواهند كرد.

گوگل همینطور به كاربران گوشیهای اندرویدی این امكان را می دهد تا بتوانند به صورت كاملا خودكار و اتوماتیك تمامی اطلاعات و داده های موردنظر خویش را بر روی سرورهای ابری حساب كاربری گوگل اكانت خود ذخیره كنند تا هر زمان كه بخواهند به آن دسترسی پیدا كرده و در صورتیكه به هر دلیلی از حافظه گوشی آنها پاك شد، به سهولت با استفاده از دانلود تصاویر از سرورهای ابری گوگل اكانت، قابل بازیابی و احیا باشند.

یكی دیگر از مزایای ذخیره سازی اطلاعات شخصی بر روی سرورهای ابری، آن است كه هر زمان كه كاربران گوشی خویش را تعویض كردند، به راحتی قادر خواهند بود تصاویر و اطلاعات موردنظر را بر روی دستگاه جدید خود دانلود كرده و انتقال دهند.

لازم به ذكر است تابحال اطلاعاتی كه كاربران بر روی سرورهای ابری گوگل ذخیره سازی می كردند، رمزنگاری شده نبوده و توسط شركت گوگل قابل دسترسی و بازیابی بوده اند اما حالا این شركت به منظور محافظت بیشتر از حریم خصوصی كاربران و افزایش و ارتقای امنیت سایبری دستگاه های الكترونیكی مورد استفاده آنها، تصمیم گرفته است كه این اطلاعات را رمزنگاری كند تا بدین وسیله راه نفوذ و سرقت اطلاعات شخصی كاربران را برای هكرها و مجرمان سایبری دشوار و تا حدی غیرممكن كند.
1397/07/24
19:16:19
5.0 / 5
5040
تگهای خبر: اندروید , گوشی , گوگل
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید