كری خوانی هواوی با گوگل!

كری خوانی هواوی با گوگل!

به گزارش بست روید مدیر شركت هواوی اخیرا مدعی شده است كه این شركت چینی حتی بدون كمك گوگل هم قادر خواهد بود به اولین تولیدكننده موبایل در جهان تبدیل گردد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، رن ژنگ فی، موسس و مدیر ارشد اجرایی هواوی در اظهارات جدید خود خاطرنشان كرده است كه این شركت چینی قادر خواهد بود حتی بدون سیستم عامل اندروید و سایر اپلیكیشن های توسعه داده شده توسط گوگل هم به بزرگترین و اولین تولیدكننده گوشیهای هوشمند در جهان تبدیل گردد و از سایر رقبای بزرگ خود سبقت بگیرد.
هواوی كه بدون شك بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به حساب می آید، در كشورهای گوناگونی مبادرت به عرضه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G كرده اما با عنایت به اعمال تحریم های جدید از جانب كاخ سفید و تلاش دولت آمریكا برای متقاعد كردن متحدانش همچون كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از كشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، با مشكلات گوناگونی در مورد فروش محصولات، گوشیهای هوشمند و همینطور نصب و راه اندازی تجهیزات و زیرساخت های مربوط به شبكه ۵G روبرو شده است.
هواوی در طول یك سال قبل تحت تأثیر اتهامات كاخ سفید ضد این شركت برای جاسوسی از اطلاعات گوشیهای كاربران و مقامات آمریكایی و همكاری با دولت چین با موانع و مشكلات مختلفی روبرو شده و علاوه بر بازار ایالات متحده آمریكا، بازار برخی دیگر از كشورهای هم پیمان آمریكا را هم از دست داده است.
چند ماه پیش بود كه پس از انتشار لیستی از شركت های ممنوعه برای تجارت از جانب دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا كه در آن نام هواوی هم به چشم می خورد، گوگل هم بعنوان شركت توسعه دهنده سیستم عامل اندروید با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه مجبور خواهد بود مطابق قوانین و محدودیت های جدید ایالات متحده عمل كرده و لایسنس سیستم عامل اندروید را برای هواوی لغو كند. پس از این اتفاق، اخبار و گزارش های گوناگونی از جانب هواوی در خصوص توسعه یك سیستم عامل اختصاصی برای محصولات این شركت و استقلال یافتن از گوگل منتشر گردید كه خیلی از كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نمودند كه این پروژه هواوی كه به منظور رقابت و ایستادن در مقابل انحصار اندروید و گوگل است، همچون مایكروسافت به موفقیت نخواهد رسید. اما این شركت بارها و بارها تاكید و اعلام نموده است كه بدون گوگل هم می تواند مسیر پیشرفت و موفقیت را بپیماید و به دستاوردهای بزرگی در صنعت موبایل برسد.1398/09/08
10:27:41
5.0 / 5
4939
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید