سورنا ستاری:

ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود

ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود

بست روید: معاون علمی و فناوری با تاكید بر تجاری سازی ربات های اجتماعی ساخته دست پژوهشگران كشور اظهار داشت: مقرر است یك ربات اجتماعی دیگر به مناسبت هفته پژوهش به مرحله رونمایی برسد.به گزارش بست روید به نقل از مهر، دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از نسل چهارم ربات انسان نمای سورنا اظهار داشت: حضور من بیشتر در این مراسم جهت تشكر از اعضای این تیم است.
وی با اشاره به اینكه اصولا پروژه های این چنینی حالت سمبلیك و خط شكنی دارند، اظهار داشت: برای ساخت چنین ربات هایی از دانش ICT و هوش مصنوعی استفاده می شود.
ستاری با تاكید بر اینكه هوش مصنوعی آینده دنیاست، اظهار داشت: ما باید به این حوزه توجه بیشتری داشته باشیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره كرد: شركت های دیگری هم اكنون توانسته اند در حوزه ساخت ربات گام بردارند و ربات های اجتماعی تولید كنند؛ پایه این ربات های اجتماعی هوش مصنوعی است.
وی با بیان خبری در زمینه رونمایی از یك ربات اجتماعی دیگر اظهار داشت: مقرر است به مناسبت هفته پژوهش در نمایشگاه بین المللی ۲۶ آذر یك ربات اجتماعی دیگر كه ساخته دست پژوهشگران كشور است رونمایی شود.
ستاری اشاره كرد: لازم است چنین پروژه هایی آنقدر توسعه یابند كه به مرحله تجاری سازی برسند.
وی با اشاره به نسل اول ربات سورنا كه در سالهای گذشته رونمایی گردید، اظهار داشت: حالا از این ربات در مدارس و پژوهش سراها استفاده می شود.
ستاری اشاره كرد: پروژه های خوبی در ساخت ربات های اجتماعی در آینده توسط پژوهشگران اجرا می گردد.
وی درانتها اشاره كرد: در دسترس قرار گرفتن چنین ربات هایی می تواند خیلی به مردم كمك نماید. بدین جهت باید همواره درصدد تجاری سازی آنها باشیم.
به گزارش بست روید به نقل از مهر، در این مراسم حناچی شهردار تهران حضور داشت همین طور شناسنامه ربات انسان نمای سورنا ۴ توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار تهران، رئیس دانشكده مكانیك دانشگاه تهران و مجری طرح به امضا رسید.

1398/09/24
11:47:45
5.0 / 5
4501
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید