طهرانچی در جلسه امضای تفاهم نامه قطار شهری نجف آباد مطرح كرد

ایجاد دانش شهر در زمین 500 هكتاری واحد نجف آباد و نقش آن در كشور

ایجاد دانش شهر در زمین 500 هكتاری واحد نجف آباد و نقش آن در كشور

به گزارش بست روید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ایجاد دانش شهری با محوریت فناوری اطلاعات در زمین ۵۰۰ هكتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد می تواند در اقتصاد استان، منطقه و كشور مؤثر باشد.


دكتر ـ اصفهان:
دانشگاه آزاد نجف آباد می تواند نقش محوری در كشور داشته باشد/
به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، دكتر محمدمهدی طهرانچی در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی ایستگاه و دپوی اولیه قطار حومه ای نجف آباد ـ اصفهان در واحد نجف آباد اظهار نمود: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی از مردم و برای مردم است و كار بی نظیر ملت ایران بود كه به نفس مسیحای امام راحل شروع شد و امروز به یك توان بی بدیل در كشور تبدیل گشته است كه نمونه ندارد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یك مجموعه بزرگ و ارزشمند است كه با عنایت به تحولات اجتماعی، حالا بسترسازی اشتغال دانش بنیان و توسعه منطقه ای را سرلوحه خود قرار داده است.
دكتر طهرانچی با اشاره به امضای این تفاهم نامه اظهار نمود: نجف آباد یكی از شهرهای با اصالت و دارای بزرگانی است كه در تاریخ انقلاب اسلامی نقش آفرینی كردند. امضای این تفاهم نامه حركت مباركی است و با عنایت به اتصال واحد نجف آباد به خط ریلی قطار سریع السیر اصفهان ـ تهران و ایجاد دانش شهری كه مقرر است با محوریت فناوری اطلاعات در زمین ۵۰۰ هكتاری این واحد تأسیس شود، می تواند در اقتصاد استان، منطقه و كشور مؤثر باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در صورت تكمیل ساخت مسیر ریلی قطار سریع السیر اصفهان ـ تهران فاصله این دو شهر به كمتر از دو ساعت و نیم خواهد رسید. امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بتواند در یك جهش نقش محوری در كشور داشته باشد و با برنامه هایی كه برای این واحد دانشگاهی پیشبینی شده است، بتوانیم در خدمت مردم خوب منطقه بوده و باعث توسعه مؤثر باشیم و گام های جدی برداریم.
دكتر عباس رضایی، استاندار اصفهان از همكاری و تعامل دكتر طهرانچی در راه اندازی محل دپوی اولیه و ایستگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد قدردانی كرد و به عرضه توضیحاتی درباره راه اندازی خط ریلی اصفهان و حومه پرداخت.
دكتر محمد مغزی، شهردار نجف آباد هم امضای این تفاهم نامه را منشاء خوبی برای نجف آباد عنوان نمود و اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه می تواند منشاء خیر برای استان اصفهان، شهرستان و واحد نجف آباد باشد. ان شاءالله كلنگ اجرایی این پروژه به زودی زمین زده خواهد شد.
دكتر امیررضا نقش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هم توضیحاتی درمورد راه اندازی ایستگاه و دپوی اولیه قطار حومه ای نجف آباد ـ اصفهان عرضه كرد و به توضیحاتی درمورد راه اندازی دانش شهر در زمین ۵۰۰ هكتاری این واحد دانشگاهی پرداخت.
دكتر ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از حمایت های دكتر طهرانچی از طرح های توسعه ای نجف آباد اظهار داشت: دكتر طهرانچی از سال قبل كه به نجف آباد سفر داشتند، سه قول برای توسعه این شهرستان دادند كه مربوط به پروژه ریل باس، تكمیل بیمارستان واحد نجف آباد و ایجاد دانش شهر در این واحد دانشگاهی است كه بحمدلله تا كنون این سه قول را پیگیری و بخشی از آنرا عملیاتی كردند و امروز شاهد امضای یكی از این طرح ها هستیم. امیدواریم این سه طرح بزرگ بتواند شهرستان نجف آباد را متحول كند.1398/10/26
15:07:52
5.0 / 5
4377
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید