بازدید معاون علمی از مركز توسعه فناوری های توانبخشی از راه دور

بازدید معاون علمی از مركز توسعه فناوری های توانبخشی از راه دور

به گزارش بست روید معاون علمی و فناوری از طرح كلان ملی مركز فناوری های توانبخشی از راه دور در جهت تدوین الگوی فناورانه برای توانبخشی از راه دور بیماران بازدید نمود.به گزارش بست روید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای طرح كلان ملی «مركز فناوری های توانبخشی از طریق دور» فرصتی برای بیماران فراهم می آورد تا در خانه با استفاده از تكنولوژی های جدید بهبود یابند. بیمار با انجام تمرین های توانبخشی در منزل در راه درمان قرار می گیرد. البته بررسی و نظارت توسط درمانگر از راه دور انجام می شود.
همچنین این تمرین ها بازی گونه طراحی شده است برای تحقق آن هم از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و پردازش ماشین بهره برده شده است.
مزایای راه اندازی این مركز را باید كاهش رفت و آمد بیمار به كلینیك، مدیریت زمانی جلسات درمان مطابق تمایل كار، پوشش ۶۰ تا ۷۰ درصد فرآیندهای كاردرمانی و بهره گیری از فناوری های واقعیت مجازی، بایوفیدبك، بازی سازی و سنجش حركات بدن دانست.
الگوی توسعه روش های توانبخشی از راه دور در این مركز پیاده سازی و ارزیابی شده است. همینطور بسته توانبخشی و ارزیابی بیماری پاركینسون بعنوان اولین محصول مركز عملیاتی شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از این مركز بازدید نمود.

1398/12/05
22:37:00
5.0 / 5
4410
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید