رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای مطرح كرد:

با محدودیت های عمومی انتقال پول مواجهیم

با محدودیت های عمومی انتقال پول مواجهیم

به گزارش بست روید رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با بیان این كه كالاهای فناوری اطلاعات از ابتدای انقلاب اسلامی تابحال تحریم بوده و همیشه هم چاره ای پیدا شده است اظهار داشت: حالا شرایط مقداری سخت تر شده و محدودیت اتفاق افتاده، محدودیت های عمومی برای انتقال پول است اما باید توجه داشته باشیم كه در داخل برای خود دردسر درست نكنیم.


محمدباقر اثنی عشری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مشكلات واردات كالاهای فناوری اطلاعات، اظهار داشت: كالاهای آی تی پیش از این دور تحریم ها و از ابتدای انقلاب اسلامی تابحال تحریم بوده و ما هیچ وقت نمی توانستیم به صورت مستقیم مثلا كالای شركت اپل را وارد نماییم اما حالا شرایط مقداری سخت تر شده و محدودیتی كه اتفاق افتاده، محدودیت های عمومی برای انتقال پول است.
وی افزود: باآنكه شركت های فناوری اطلاعات از اول همین مشكلات را داشتند و مشكلات تحریم، جدید نیست، اما حالا انتقال پولی كه ما قبل از این، با استفاده از صرافی ها و یك سری از بانك ها انجام می دادیم، گرفتار محدودیت شده و فشاری كه به شركت ها وارد می شد، افزایش یافته و این فشار برای كالاهای آی تی هم وجود دارد.
رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور در ادامه با بیان این كه هم اكنون محدودیت ارزی هم اضافه شده و توان خرید مردم پایین آمده است، اظهار نمود: حالا گوشیهایی كه قبل از این ۴۰۰ هزار تومان قیمت داشتند، یك میلیون و نیم قیمت دارند و درباره كالاهای آی تی هم با یك ركود وحشتناك روبه رو هستیم و با این قیمت ها دسترسی مردم به ابزارهای آی تی محدود شده و كاسته می شود.
اثنی عشری با اشاره مشكلات تخصیص ارز درباره واردات كالاهای آی تی بیان كرد: برای واردات كالاهای سخت افزاری وزارت صنعت نظر می دهد در حالیكه این وزارتخانه در كنار لپ تاپ و كامپیوتر، مسئول واردات كالاهای دیگری از قهوه جوش و ذرت دامی هم هست. اگر ۱۰ درصد بودجه ای كه صرف كنجاله سویا می گردد كه خوراك مرغ است را به آی تی بدهیم، مشكل ما حل می گردد.
وی با تاكید بر ضرورت تولید ستاد تحریم اظهار نمود: همیشه این اتفاق ها افتاده و همیشه هم چاره ای پیدا شده است، اما اینطور نیست كه بگوییم فرمول مشخصی وجود دارد. فقط باید توجه داشته باشیم كه در داخل برای خودمان دردسر درست نكنیم و اقداماتی كه در وزارت صنعت، گمرك و اتحادیه ها انجام می شود، نباید مشكل زا و بحران آفرین باشند.1397/09/13
14:46:33
5.0 / 5
4465
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید