در واحد نجف آباد؛

طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی كننده در دانشگاه آزاد

طراحی و ساخت دستگاه ضدعفونی كننده در دانشگاه آزاد

به گزارش بست روید دستگاه ضدعفونی كننده دست با همكاری مركز تحقیقات تكنولوژی های جدید ساخت و تولید و مركز تحقیقات توسعه علوم پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد طراحی و ساخته شد.به گزارش بست روید به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، امیررضا نقش رئیس دانشگاه آزاد واحد نجف آباد اظهار داشت: دستگاه ضدعفونی كننده دست می تواند در ورودی محل هایی كه امكان تعطیلی آنها در شرایط كنونی نیست و از سویی تردد افراد در این مكان ها زیاد است مانند بانك ها، فروشگاه های زنجیره ای و یا حتی جایگاه های پمپ بنزین قرار داده شود و به كمك آن، دست افرادی كه وارد این محل ها می شوند را در بدو ورود ضد عفونی كند.
وی با اشاره به ضرورت رعایت بهداشت عمومی و فردی در شرایط كنونی جهت جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا اظهار داشت: دستگاه مذكور علاوه بر استفاده در مكان های عمومی قابل استفاده در منزل هم است.
نقش به خصوصیت عملكرد دستگاه ضد عفونی كننده بدون احتیاج به تماس فیزیكی با دستگاه اشاره نمود و اضافه كرد: با قرار گرفتن دست در زیر دستگاه، با فعال شدن حسگر تشخیص، این دستگاه مواد ضدعفونی كننده را روی دست اسپری می كند و بعد از چند ثانیه، دستگاه با جریان هوای گرم سبب تثبیت ماده ضد عفونی روی دست می شود.
وی اضافه كرد: این دستگاه دارای دو مخزن ۲۵۰ میلی لیتری بوده كه می تواند پاشش روی هر دو دست را به صورت همزمان انجام دهد و بعد از اتمام مخزن، تعویض آن به آسانی قابل انجام است.
رئیس دانشگاه آزاد واحد نجف آباد اظهار داشت: هر مخزن به صورت متوسط می تواند حداقل حدود ۳۰۰۰ بار عمل ضد عفونی را انجام دهد كه برای محیط های شلوغ و پر رفت و آمد مانند بانك ها یا فروشگاه های زنجیره ای بسیار مناسب می باشد.
وی اظهار داشت: وزن دستگاه بسیار پایین بوده و بهترین مكان برای نصب آن به دیوار ورودی ساختمان است، ولی امكان تعبیه پایه برای آن هم میسر بوده تا در هر قسمت از محل مورد نظر كه لازم است قرار داده شود.

1399/01/11
21:52:21
5.0 / 5
3245
تگهای خبر: دانشگاه , طراحی , فروش , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید