استفاده از ظرفیت صادرات برای چادرهای نانویی ایرانی

استفاده از ظرفیت صادرات برای چادرهای نانویی ایرانی

بست روید: مدیر اجرایی یك موسسه در حوزه حجاب از تلاش این مركز جهت استفاده از ظرفیت های صادراتی چادرهای نانویی آگاهی داد.به گزارش بست روید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، صابر قاضی پور با بیان این خبر اظهار داشت: سال قبل صادرات به نیجریه و سوریه داشتیم و در کنار آن این محصول برای مشتریان در افغانستان نیز ارسال شده است. نمونه هایی نیز به کردستان عراق و اکراین فرستاده ایم.
وی اظهار داشت: این پارچه های چادری دارای پوشش نانو به سبب نازک بودن و ظرافتی که دارند در تولید لباس شب نیز مورد استفاده قرار می گیرند بدین سبب بازار این محصول تنها کشورها اسلامی نیست و می توان به کشورهای مختلف صادر کرد.
قاضی پور از تولید و فروش ماهانه ۸۰۰ قواره چادر نانو در سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: به سبب استفاده از فناوری نانو این چادرها دوام و قوام بالایی دارند در نتیجه برای مشتریان از جذابیت بالایی برخوردار می باشند.
وی اضافه کرد: ما در تولید این چادرها، از نانوذرات برای ایجاد خاصیت آنتی باکتریال و آنتی استاتیک در این پارچه ها بهره برده ایم و علاوه بر تولید پارچه های چادری، از این فنآوری برای تولید لباس مردانه نیز استفاده می شود بطوریکه هم اکنون در هر فصل حدودا ۱۰ هزار پیراهن مردانه با بهره گیری از این فناوری تولید و به بازار عرضه می شود.
این مقام مسئول از برنامه این موسسه جهت استفاده از فرصت های تحقیقاتی در داخل کشور آگاهی داد و اضافه کرد: سال قبل چالشی با هدف ایجاد خاصیت پایدار ضد چروک در پارچه های پنبه ای با کمک فناوری نانو برگزار کردیم که در نهایت دو فناور برتر عرضه شدند و هم اکنون به دنبال توسعه فناوری ارائه شده توسط این دو فناور هستیم.
وی با اشاره به کارهای این موسسه در راه توسعه فناوری و کسب و کار اظهار داشت: ما در مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) مستقر شده ایم و یکی از تجهیزات پوشش دهی منسوجات را در این مرکز برای ارائه خدمات قرار داده ایم. با این کار، فناوران و محققانی که نیاز دارند منسوجات خودرا پوشش دهی کنند با کمترین هزینه و سریع ترین زمان می توانند از خدمات این دستگاه استفاده کنند.
قاضی پور گفت: ما امیدوار هستیم که استقرار این دستگاه بتواند به جامعه علمی و تحقیقاتی کشور کمک نماید و کمی از هزینه های پژوهش در حوزه منسوجات را بکاهد.


منبع:

1399/03/17
23:29:57
5.0 / 5
2554
تگهای خبر: خدمات , صنعت , فروش , فناوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید