راه اندازی مراكز نوآوری طراحی صنعتی در دانشگاهها

راه اندازی مراكز نوآوری طراحی صنعتی در دانشگاهها

به گزارش بست روید دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی خواهان تولید مراكز نوآوری در حوزه طراحی صنعتی در دانشگاهها شد و اظهار داشت: در صورت شكل گیری این مراكز معاونت علمی از آنها حمایت می كند.به گزارش بست روید به نقل از مهر، محمدحسین سجادی نیری در چهارمین جشنواره ملی طراحی صنعتی ایران (ایدیران)، اظهار داشت: زمانی كه این كار آغاز شد ما یك دغدغه در معاونت علمی و ریاست جمهوری داشتیم و آن این بود كه كسی دغدغه ساماندهی در طراحی صنعتی را نداشت و انتظاری از معاونت علمی با عنایت به ماموریت هایی كه داشت در این زمینه نبود اما معاونت علمی در این زمینه ورود كرد و پیگیر این مورد بود و امروز این جشنواره چهار دوره را پشت سر گذاشته و نسبت به سال قبل پیشرفت داشته است.
وی اضافه كرد: معاونت علمی اصولا از شركت های دانش بنیان حمایت كرده و چون شركت های حوزه طراحی صنعتی حائز شرایط شركت های دانش بنیان نبوده اند از آنها حمایت نمی شد ولی طی یكسال گذشته برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق تصویب گردید كه به واسطه این برنامه شركت هایی كه در حوزه طراحی صنعتی فعالیت می نمایند می توانند شرایط شركت های خلاق را احراز كرده و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار باشند و همینطور شركت های حوزه طراحی صنعتی كه به سایر شركت های دانش بنیان خدمات عرضه می كنند كه وارد حوزه صنعت شوند هم بعنوان شركت دانش بنیان از حمایت معاونت علمی برخوردار می باشند.
سجادی نیری تصریح كرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای نهادینه كردن این مورد طی یكسال گذشته فعالیت های زیادی را انجام داد تا حوزه طراحی بتواند در حوزه اقتصاد دانش بنیان نقش بازی كند.
وی افزود: اما ما در حوزه فضای طراحی صنعتی كمبودهایی داریم كه باید آنها را پیگیری كرده و تولید نماییم.
سجادی نیری تصریح كرد: هنوز در حوزه طراحی صنعتی انجمن صنفی نداریم یا اگر داریم نقش پررنگی نداشته كه باید فعالیت خویش را بیشتر كرده تا بتوانیم آنرا تقویت نماییم. همینطور باید همگی تلاش نماییم كه نظام مهندسی حوزه طراحی صنعتی تولید شود.
دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی خاطرنشان كرد: دانشگاهها در عرصه تولید اشتغال حوزه طراحی صنعتی وارد شوند و از اساتید این حوزه می خواهم در دانشگاهها، مراكز نوآوری حوزه طراحی صنعتی تولید كنند تا ما بتوانیم از آنها حمایت نماییم.
وی از سرمایه گذاران كشور خواست كه در این حوزه ورود كنند.
در آخر هم از طراح های برتر حوزه طراحی صنعتی تقدیر گردید. همینطور از مدیر عاملانی كه از بعضی از طرح های شاخص در حوزه طراحی صنعتی حمایت كرده بودند هم تقدیر به عمل آمد.

1397/10/15
13:11:25
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , نوآوری
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید