سرمایه گذاری لازمه ی بهره وری از فناوری است

سرمایه گذاری لازمه ی بهره وری از فناوری است

به گزارش بست روید در نشست تحول دیجیتال و توسعه اقتصاد دانش بنیان، به نقش سرمایه گذاری بخش خصوصی برای بهره وری از فناوری و تولید كارآفرینی تاكید گردید.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، پنل تخصصی تحول دیجیتالی و توسعه اقتصاد دانش بنیان، امروز در نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند در محل مصلی امام خمینی تشكیل شد.
رسول سراییان -دبیركل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور- در این نشست با اشاره به اینكه بخش خصوصی اعلام آمادگی می كند هر جا پایین ترین بهره وری و بالاترین هزینه را دارد حضور یابد، اظهار نمود: هیچ كدام یك از این مفاهیم بدون سرمایه گذاری شكل نخواهد گرفت و لازمه ی بهره برداری از این فناوری ها سرمایه گذاری است. اگر امروز از سراسر ایران افراد با استفاده از یك گوشی هوشمند می توانند كارآفرینی كنند و بهره وری داشته باشند، به علت ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اپراتورهاست.
وی همینطور در پاسخ به احتمال تحریم فناوری اینترنت اشیای ایران اظهار نمود: داده های هر كشور، كسب وكار، امنیت و اقتصاد آن كشور است؛ چونكه داده منبع خلق ثروت آینده است. قرار نیست داده های ما به خارج از كشور برود، همان گونه كه تمام كشورهای دنیا مركز داده ای درست می كنند كه داده هایشان داخل بماند، ما هم باید زیرساخت های نگه داری داده را تولید نماییم.
در این نشست همینطور مهدی بینا -رییس كمیته توسعه شهرهای هوشمند آسیایی- بیان كرد: باآنكه ما در ایران یك درصد جمعیت جهان و ۹ درصد منابع جهان را داریم، علیرغم این در جایگاه مناسبی نیستیم. البته توسعه هایی در كشور انجام شده همچون اینكه ضریب نفوذ همراه در كشور ۱۰۶ درصد است و همه چیز می تواند بر این اساس جلو برود. از طرفی شركت های كوچك و متوسط هستند كه می توانند خلق ارزش و تولید تحول كنند.
همچین فرزاد ابراهیمی -رییس آكادمی اینترنت اشیا- اظهار نمود: باید بپذیریم بخش خصوصی می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و در جوامع بین المللی سهم بازاری داشته باشد. البته از سوی دولت هم نیازهایی وجود دارد همچون اینكه شرایطی برای تولید قوانین تسهیل گر و تسهیل روابط بین الملل فراهم آورد. تا كنون هم زیرساخت و اكوسیستمی كه ما را به بازار بین المللی وصل كند كم داشتیم كه این كار با استفاده از بازار روسیه و چین شروع شده است.1397/10/25
16:15:22
5.0 / 5
4463
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید