داده های دولتی به روی استارت آپ ها باز می شود

داده های دولتی به روی استارت آپ ها باز می شود

به گزارش بست روید رئیس سازمان فناوری اطلاعات از صدور اجازه استفاده بخش غیردولتی از پایگاه های داده دولتی اطلاع داد.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، امیر ناظمی امروز در صفحه ی توئیتر خود نوشت: امروز كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اجازه و تعرفه مربوط به استفاده بخش غیردولتی از پایگاه های داده دولتی را تصویب كرد. امیدواریم اولین بهره برداری از داده دولتی توسط اپلیكیشن ها و استارت آپ ها را در همین هفته آغاز نماییم.
ناظمی قبل از این هم اعلام نموده بود: یكی از مقوله های حمایتی سازمان فناوری اطلاعات، عرضه داده های ملی به استارت آپ هاست.

امروز ۲۵۰ هزار اپلیكیشن ایرانی داریم
وی، همینطور روز گذشته، با بیان این خبر كه امروز نزدیك به ۲۵۰ هزار اپلیكیشن ایرانی در كشور تولید و به بهره برداری رسیده است، اظهار داشته بود: به نسبت اپلیكیشن های سرگرمی، مردم بیشتر از اپلیكیشن هایی كه خدمات مورد نیازشان را تأمین می كنند، بهره می برند.
او به اهمیت پذیرش شكست در پروژه اشاره نمود و اضافه كرد: برگزاری چنین رویدادهایی كمك می نماید استارت آپ ها و كارآفرینان تجربیات خویش را از شكست ها و پیروزی های خویش را به اشتراك گذارند. شركت ها و استارت آپ ها همواره به افتخارات و دستاوردهای خود توجه می كنند، درحالی كه می توان با تمركز بر شكست ها به موفقیت های بزرگی نائل شد و با مستندسازی شكست و پذیرش آن می توان گام های مثبتی در جهت موفقیت برداشت.
ناظمی، به فرهنگ سازمانی قبول شكست، بعنوان یك لازمه در مدیریت شركت ها و سازمان ها تصریح كرد و اظهار داشت: هرچند در فرهنگ ما به اشتراك گذاشتن شكست ها چندان مرسوم نیست، گرچه برای رشد و توسعه هر دو این ها مهم می باشد و در واقع اصلی ترین كاركرد این نشست ها آشنایی با دیدگاه های متفاوت در عرصه كسب وكارهای نوین است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، درباره حمایت دولت در افزایش استارت آپ ها اظهار داشت: تنها درصورتی كه دولت بتواند سبب رشد سریع تر و بادوام تر استارت آپ ها شود، این حمایت ها و پشتیبانی ها مفید خواهد بود و البته نباید این حمایت ها به مداخله نزدیك شود. سازمان فناوری اطلاعات مجموعه ای از حمایت ها را آماده كرده اما تمایلی به روی آوردن به سیستم های سابق كه سبب مداخله در امور كسب وكارهای نوین می شد، ندارد.
یكی از مقوله های حمایتی سازمان فناوری اطلاعات، عرضه داده های ملی به استارت آپ ها ست چراكه این داده ها به شدت می تواند به بهبود خدماتی كه مردم دریافت می كنند، منجر شود و سازمان فناوری اطلاعات درحقیقت این نقطه اتصال استارت آپ ها با داده ها و دستگاه های مختلف به حساب می آید. البته این امر از جهاتی با مسائلی همچون رعایت حریم خصوصی افراد مواجه می باشد كه با تكمیل زیرساخت های حقوقی این مسائل برطرف می شود.1397/11/07
01:53:44
5.0 / 5
4788
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید