تغییر الگوریتم اینستاگرام در واكنش به بهتان سانسور فلسطینیان

تغییر الگوریتم اینستاگرام در واكنش به بهتان سانسور فلسطینیان

اینستاگرام تغییراتی صورت می دهد که ممکنست به بهتان سانسور در این سرویس اشتراک گذاری عکس پاسخ دهد.به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، بعد از اینکه فلسطینی ها اینستاگرام را به سانسور محتوا متهم کردند، اینستاگرام در گفت و گو با روزنامه فایننشیال تایمز تایید نمود الگوریتم خودرا تغییر می دهد تا رنکینگ پستهایی که در بخش استوری باردیگر به اشتراک گذاشته شده اند، با خود پست اولیه برابر باشد.

یک سخنگوی فیسبوک – شرکت مادر اینستاگرام – به انگجت اظهار داشت: هیچ سانسور تعمدی وجود نداشته است و تغییر مذکور واکنش به مشکلات کلی مربوط به بازدید مطالبی است که باردیگر هم رسانی می شوند و تنها مربوط به موضوع فلسطینی ها نمی گردد.

این سخنگو اظهار داشت: شمار پستهایی که باردیگر به اشتراک گذاشته می شوند بالا رفته و تاثیر بزرگتر از حد انتظاری داشته و این مطلوب مردم نبوده و تجربه خوبی نبوده است. اینستاگرام همچنان می خواهد روی پستهای اوریجینال متمرکز شود اما به دنبال راههای دیگری برای برجسته کردن آنها مانند ابزارهای خلاقانه خواهد بود.

تغییر مذکور نگرانیها درباره سانسور را برطرف نمی نماید. کاربران می گویند فیسبوک پستهایی را که در آنها واژه هایی مانند "شهادت" و "مقاومت" استفاده شده است را به بهانه تحریک به خشونت و با وجود عاری بودن محتوا از خشونت، نشان دار کرده و حتی پستها درباره مسجد الاقصی را که محل وقوع درگیریها بوده را به سبب مرتبط کردن اشتباهی آن با گروه مسلحی که نام مشابهی داشته، حذف کرده است.

بر اساس گزارش انگجت، این اقدام اینستاگرام ممکنست اثرات قابل توجهی در نوع استوریهایی که در این پلت فرم مشاهده می شوند، داشته باشد. کاربران ممکنست محتوای مربوط به سوژه های داغ را بیشتر ببینند. اگر افراد اطلاعات نادرست را منتشر کنند این امر ممکنست مشکل ساز شود اما فیسبوک ظاهرا بر این باور است که رنکینگ برابر در نهایت به افراد بیشتری کمک خواهدنمود.
1400/03/11
10:50:15
5.0 / 5
925
تگهای خبر: ابزار , تجربه , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
BestRoid اندروید