در گفت وگو با بست روید مطرح شد

ایران بیشتر از هر كشوری به ارزهای دیجیتالی نیاز دارد

ایران بیشتر از هر كشوری به ارزهای دیجیتالی نیاز دارد

به گزارش بست روید یک فعال حوزه رمزارز و بلاک چین اعتقاد دارد در شرایط تحریمی، ایران شاید بیشتر از کشورهای دیگر به بیتکوین نیاز دارد و دولت می تواند با استفاده از آن به رشد اقتصادی خویش کمک نماید.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، در چند ماه اخیر استخراج بیتکوین جنجال های بیش تری به پا کرده است. از طرفی نبود قانون مشخص برای برخورد با فعالان این حوزه که از جانب بانک مرکزی فعالیتشان غیرقانونی اعلام شده در مقابل آن دسته که استفاده از ارز دیجیتالی را راهی برای دور زدن تحریم ها و ارزآوری می دانند و از سوی دیگر واکنش مسؤولان وزارت نیرو که افزایش مصرف برق را در فصل گرما به گردن استخراج کنندگان انداخته و هر روز یک مزرعه استخراج را با این ادعا شناسایی می کنند.
پیش از این ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای فضای مجازی با اشاره به اینکه ارزهای دیجیتال بحث مفصلی دارد، اظهار داشته بود: ارز دیجیتال بعنوان ابزار مبادله یک مبحث است و این که بعنوان ثروت اندوزی و سرمایه گذاری به آن نگاه نماییم، یک مبحث دیگر است. فعلاً در کشور ما تولید و استخراج رمزارزهای جهان روا بعنوان یک فرایند مثبت درحال ساماندهی است. در حوزه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم ها کمک نماید، باید مورد حمایت قرار گیرد.
در این راستا یاشار راشدی، فعال حوزه رمزارز در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در شرایط تحریمی که نمی توانیم صادرات و واردات داشته باشیم، می توانیم از این امکان استفاده کنیم؛ انرژی را به بیتکوین تبدیل نموده و با آن بیتکوین کالا و خدمات وارد نماییم، یا خدماتی که داخل ایران تولید می شود مثل نرم افزارهایی تولیدی که می توانیم به صورت مجازی عرضه نماییم را صادر نماییم و رمزارز دریافت نماییم.
وی تصریح کرد: این فرصت خوبی برای ماست و شاید بیشتر از هر کشور دیگری ایران به ارزهای دیجیتالی نیاز دارد و اگر دولت جدید به این مورد دقت کند که می تواند از این فرصت استفاده نماید و بهره بگیرد، به اقتصاد ایران کمک خواهد نمود.1400/03/30
17:35:52
5.0 / 5
1144
تگهای خبر: ابزار , خدمات , نرم افزار
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
BestRoid اندروید