شارژ موبایل با عرق بدن!

شارژ موبایل با عرق بدن!

محققان ابزاری ابداع نموده اند که دور سرانگشت فرد پیچیده میشود و با استفاده از عرق بدن برق تولید می کند. بدین سان میتوان با کمک آن موبایل و ساعت شارژ کرد.


به گزارش بست روید به نقل از دیلی میل، یک دستگاه پوشیدنی جدید ابداع شده که مانند چسب زخم دور سرانگشت می پیچد و می تواند با استفاده از عرق فرد در هنگام خواب کاربر الکتریسیته تولید نماید.
نمونه اولیه این دستگاه هم اکنون فقط می تواند مقدار اندکی برق تولید نماید و کاربر باید ۳ هفته به صورت مداوم آنرا استفاده نماید تا بتواند یک موبایل را شارژ کند. اما توسعه دهندگان این ابزار در دانشگاه کالیفرنیا امیدوارند در آینده ظرفیت آنرا بالا برند.
آنها طی تحقیقاتی متوجه شدند استفاده از دستگاه به مدت ۱۰ ساعت برق مورد نیاز برای روشن نگه داشتن یک ساعت به مدت ۲۴ ساعت (۴۰۰ میلی ژول) را فراهم می آورد. تمام این انرژی از دستگاهی تولید می شود که روی یک سرانگشت بسته می شود. بستن این ابزار روی انگشتان فرد حدود ۱۰ برابر انرژی بیشتر تولید می کند. بیشتر ابزارهای پوشیدنی تولید برق نیازمند آن هستند که کاربر فعالیت شدید انجام دهد یا به منابع انرژی خارجی مانند نور خورشید یا تغییر شدید دما نیاز دارند. اما دستگاه جدید با استفاده از یک سیستم از رطوبت انگشتان برق تولید می کند. این دستگاه حتی در صورتی که کاربر خواب باشد یا بی حرکت و ثابت نشسته باشد، قادر به تولید برق خواهد بود. از آنجائیکه سر انگشتان پر عرق ترین قسمت بدن هستند، این دستگاه با استفاده از یک ماده اسفنجی هوشمند می تواند برق تولید نماید.


منبع:

1400/04/24
12:11:26
5.0 / 5
1031
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید