رونمایی از مجسمه خالق بیتکوین

رونمایی از مجسمه خالق بیتکوین

مجسمه ای با هدف تجلیل از خالق ناشناس رمزارز «بیت کوین» در مجارستان رونمایی گردید.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، روز پنجشنبه از مجسمه برنزی که برای اولین بار در جهان با هدف ادای احترام به خالق ناشناس «بیت کوین» تولید شده است، در پایتخت مجارستان رونمایی گردید.
این مجسمه در نزدیکی رود «دانوب» واقع در بوداپست واقع و بر روی سکوی سنگی قرار داده شده است؛ روی آن هم عنوان «ساتوشی ناکاموتو»، نام مستعاری که برای خالق مرموز رمزارز «بیت کوین» در نظر گرفته شده، حکاکی شده است.


این مجسمه به نحوی تولید شده است که جزییات صورت مجسمه معلوم نیست. همین طور طراحی صورت این فرد که یک هودی با لوگوی «بیت کوین» بر تن دارد به شکلی است که بازدیدکنندگان می توانند چهره خودرا در آن ببینند.
برای ساخت این اثر، «رکا گرگلی» و «تاماس گیلی» خالقان این مجسمه اهتمام کردند با وجود ساخت مجسمه ای که خاصیت های ظاهری یک انسان را دارد، مسئله ناشناس بودن «ناکاموتو» را نیز رعایت نمایند.
«آندرس گیورفی»، یک روزنامه نگار حوزه «بیت کوین» و کسی که ایده ساخت این مجسمه را مطرح کرده است می گوید این مجسمه علاوه بر اینکه ادای احترامی به «ناکاموتو» است، قدمی در امتداد افزایش آگاهی درباره بلاکچین و رمزارزها نیز شمرده می شود.
1400/06/30
18:30:42
5.0 / 5
425
تگهای خبر: طراحی
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید