هواوی، خودش از مشتریان اپل است!

هواوی، خودش از مشتریان اپل است!

بست روید: بنظر می رسد كه منگ وانگژو، مدیر ارشد مالی هواوی كه چندی قبل به بهتان نقض تحریم های آمریكا در كانادا دستگیر شد، باز از محصولات اپل استفاده می كرده است.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، پس از بالا گرفتن تب و تاب تنش های سیاسی و تجاری میان چین و آمریكا و تلاش مقامات دولتی ایالات متحده برای تخریب چهره هواوی بعنوان غول تكنولوژی چینی كه دومین تولیدكننده موبایل و یكی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی فعال در جهان باز شمرده می شود، سوژه دستگیری و بازداشت مدیر ارشد مالی هواوی در كانادا به بهتان تلاش و همكاری در دور زدن تحریم های آمریكا مقابل كشورهایی نظیر ایران، آتش این مشكلات را شعله ورتر كرد؛ به گونه ای كه شركت هواوی در كنار بسیاری دیگر از غول های تكنولوژی چینی در یك اقدام تلافی جویانه تصمیم گرفتند با مقابله با شركت آمریكایی اپل و تحریم محصولات آن، انتقام خودرا از دولت آمریكا بگیرند و بدین ترتیب ضربه مهلكی به آن وارد كنند.
حالا جدیدترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در the verge نشان داده است كه منگ وانگژو، مدیر ارشد مالی شركت چینی هواوی كه چند ماه پیش به بهتان نقض و دور زدن تحریم های دولت آمریكا مقابل بعضی از كشورها نظیر ایران توسط پلیس كانادا در این كشور دستگیر و بازداشت شد، خود باز به جای استفاده از محصولات هواوی، یك آیفون ۷ پلاس، مك بوك ۱۲ اینچی و یك آی پد پرو را خریداری و با خود حمل می كرده است.
انتشار این خبر بدون شك برای شركت هواوی و مقامات بلندپایه آن سبب شرمساری بوده و خیل عظیمی از كاربران و منتقدان باز از این حركت به شدت انتقاد كرده و این را خود دلیلی واضح بر ضعف امنیت سایبری محصولات هواوی و همكاری این شركت با دولت چین برای دسترسی و جاسوسی از اطلاعات شخصی كاربران دانسته اند.
البته این اولین باری نیست كه چنین اخباری از طرف هواوی منتشر می شود بلكه چندی قبل بود كه یكی از مقامات هواوی توییتی را در شبكه اجتماعی توئیتر منتشر نموده بود كه بالای آن علامت ارسال بوسیله آیفون ظاهر و پدیدار شده بود و همین مساله سر و صدا و جنجال های فراوانی را در شبكه های اجتماعی مقابل این شركت چینی به راه انداخت.
ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
اگرچه دولت چین و شركت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما بنظر می رسد كه آمریكایی ها به كوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.1398/01/06
13:35:11
5.0 / 5
4930
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BestRoid اندروید