در یك نشست تخصصی بررسی شد

راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران

راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران

بست روید: راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران در یک نشست تخصصی بررسی گردید.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، نشست علمی - تخصصی راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور با حضور رییس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه Ict و تعدادی از کارشناسان این حوزه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این جلسه علی شیخ حسنی- رییس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: از اوایل دهه 80 که در واقع احتیاج به تحقیقات میان رشته ای احساس شد، پژوهشکده راهبردی اقتصادی در داخل پژوهشگاه، بوجود آمد و آغاز به کار کرد.
وی ادامه داد: به حق همپای بخش های فنی که اقدامات بسیاری را در زمان دفاع مقدس و پس از آن انجام دادند و پژوهش های بسیار ارزشمند ای در بخش تحقیقات کاربردی انجام دادند و میتوان گفت پژوهشگاه باب خیلی از تجهیزات مخابرات و دانش آنرا بومی کرد، این مورد سبب شد تا هر دانشجوی فارغ التحصیلی از هر کجای ایران می توانست به این دانش بومی دسترسی داشته باشد.
شیخ حسنی اظهار داشت: همینطور مفاهیم میان رشته ای در سطح کشور ترویج پیدا کرد و پروژه های بسیار خوبی توسط این پژوهشگاه انجام شده که میتوان به مواردی مانند پروژه شناخت و بررسی اقتصادی، مالی بازار و سرمایه گذاری در بخش ICT که نتایج بسیار خوبی داشته و پروژه عرضه راهکارهای افزایش سهم ICT در رشد اقتصادی کشور که بسیار اثرگذار بوده است، اشاره نمود.
رییس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان نمود: هم اکنون پژوهشگاه بعنوان پشتیبان مباحث اقتصادی و تمرکز دیجیتال پروژه هایی را دارد.
منبع:

1401/07/26
11:04:14
5.0 / 5
437
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
BestRoid اندروید