تیم كوك:

اپل و فیسبوك نباید به ارائه رمزارز فكر كنند!

اپل و فیسبوك نباید به ارائه رمزارز فكر كنند!

بست روید: بنظر می رسد كه مدیرعامل اپل مخالف ورود این غول تكنولوژی به حوزه رمزارزهای دیجیتال است و نمی خواهد به گرفتاری و درگیری های فیسبوك در ارائه رمزارز لیبرا گرفتار شود.


به گزارش بست روید به نقل از ایسنا، تیم كوك، مدیرعامل شركت اپل، اخیرا در مصاحبه و گفتگویی با روزنامه Les Echos درباب رمزارزهای دیجیتال و تمایل این غول تكنولوژی به این حوزه اظهارنظر كرده و گفته كه مخالف صد در صدی ورود و دخالت اپل و سایر شركت های خصوصی و تكنولوژی به حوزه های مالی و اقتصادی كلان است.
ایشان سپس سخنان خود ضمن اشاره به تلاش فیسبوك برای ورود به حوزه های مالی كلان، اشاره كرد: من بر این باورم كه شركت های خصوصی نباید وارد حوزه هایی كه تحت كنترل و نظارت دولت كشورهای مختلف است، شده و با نفوذ به آن، به دنبال كسب قدرت و سهام بیشتر باشند. به نظر من، شركت های خصوصی از راههای دیگری كه به حوزه های دولتی وارد نمی گردد، باید برای خود اعتبار و قدرت به دست بیاورند.
طبق گزارش بیزینس اینسایدر، وی در پاسخ به این پرسش كه آیا احتمال ورود اپل به حوزه های مالی و ارائه رمزارزهای دیجیتال وجود دارد یا خیر، بسیار قاطعانه اظهار داشت: "نه" و از سایر شركت های تكنولوژی همچون فیسبوك نیز درخواست نمود كه به منظور جلوگیری از به دردسر افتادن، پای خودرا از حوزه های مالی كلان همچون رمزارز بیرون بكشند.
فیسبوك در طول یك سال اخیر تلاش های گسترده و بی وقفه ای به منظور ارائه و معرفی رمزارزی تحت عنوان لیبرا كرده است كه در ماههای گذشته تحت تاثیر اثرگذاری بر سیاست های پول ملی كشورها به شدت از طرف مقامات دولتی و نهادهای قانون گزاری با مخالفت و مشكلات مختلفی روبرو شده است. با اینكه گفته شده است لیبرا در سال ۲۰۲۰ میلادی ارائه و عرضه خواهد شد، اما بنظر می رسد كه قانون گزاران ایالات متحده آمریكا و اتحادیه اروپا بارها خواهان توقف آن شده اند.
منبع:

1398/07/15
13:46:13
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
BestRoid اندروید