كنترل كندوی زنبور عسل بدون احتیاج به بازكردن آن ممكن شد

كنترل كندوی زنبور عسل بدون احتیاج به بازكردن آن ممكن شد

به گزارش بست روید زنبورداران برای كنترل شرایط كندوهای خود مجبور به باز كردن آنها هستند كه این كار وقت گیر بوده و زنبورها را هم گرفتار استرس می كند، اما یك دستگاه جدید این مشكل را حل می كند.به گزارش بست روید به نقل از نیواطلس، تعدادی از پژوهشگران هلندی ابزاری را برای كنترل شرایط كندوهای زنبور عسل معروف به BEEP ابداع نموده اند كه وسیله ای ضدآب است و در زیر بدنه كندوها قرار می گیرد و به صورت دائمی وزن كندو، دمای داخلی آن و سطح سروصدای زنبورها را كنترل می كند.
برای كنترل دو مورد دوم از حسگرهایی استفاده می شود كه از داخل دستگاه BEEP به درون كندو كشیده شده و به آن وصل شده اند. داده های جمع آوری شده از كندوها هر ۱۵ دقیقه یك مرتبه به صورت بی سیم برای كاربر ارسال می شوند و تامین برق BEEP هم با دو باتری AA صورت می گیرد. داده های مذكور از راه اپلیكیشن خاص طراحی شده برای گوشی یا كامپیوتر قابل مشاهده خواهند بود.
در صورت وقوع هرگونه تغییر ناگهانی در شرایط كندو، پیام هشداری برای زنبوردار ارسال می شود. بعنوان مثال كاهش وزن كندو می تواند نشاندهنده وقوع مشكلی برای زنبورها و یا كاهش تولید عسل باشد.
كاهش دما هم می تواند نشانگر توقف ناگهانی تخم گذاری ملكه زنبورها باشد. كاهش سروصدا هم می تواند نشانگر مشكلاتی مانند بیماری زنبورهای عسل باشد. قیمت این محصول كه در آینده نزدیك تولید می شود ۳۲۶ دلار است.

1398/08/18
17:57:33
5.0 / 5
4622
این مطلب بست روید چطور بود؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب بست روید
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
BestRoid لینک دوستان بست روید
BestRoid اندروید